İSTEMBİL

İstanbul Temel Bilimler Akademisi

İSTEMBİL / Sıkça Sorulan Sorular

Eğer aradığınız sorunun cevabını aşağıda bulamaz iseniz, lütfen iletişim formunu doldurarak bizimle irtibata geçiniz.

İSTEMBİL de kim?

Bizler Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi gibi Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden lisans derecesini aldıktan sonra, Amerika Birleşik Devletleri'nin saygın üniversitelerinden doktora derecerini almış, alanında uzman akademisyenleriz. Hakkımızda daha detaylı bilgiye Hakkımızda sayfasından edinebilirsiniz.

Sitenizde hangi dersler var?

Sitemizde üniversitelerin Fen, Mühendislik ve Tıp fakültelerinin müfredatında bulunan temel bilim derslerinin hepsinin olmasını arzu ediyoruz. Ders içeriği konular akademisyenlerimizce tamamlanıp sitemize yüklenmeye başlandığı andan itibaren ilgili dersin linki ders kataloğumuzda aktif hale gelecektir. Aktif dersleri görebilmek için Dersler sayfamızı kontrol ediniz.

Sizden sitenizde yayınlanmak üzere yeni ders talep edebilir miyiz?

Bizlerin ve danışman hocalarımızın uzmanlık alanlarında olması ve bizlerin/hocalarımızın uygun vakitlerinin olması durumunda bizden talep ettiğiniz dersleri hazırlanacak dersler listesine ekleyebiliriz.

Bu siteyi reklamsız yapamaz mısınız?

Bu sitenin hazırlanması bir kaç kişi için tam zamanlı bir iş yüküne denk gelmektedir. Bu sebepten sitenin hazırlanması, site giderleri vs. için ihtiyaç duyalan kaynak sitemizdeki reklamlardan gelmektedir. Sponsor arayışlarımız sürmektedir. Bu kaynağın tamamını veya bir kısmını sponsorlar aracılığı ile sağlayabilirsek, sitemizdeki reklamları azaltabilir veya tamamen kaldırabiliriz. Ancak o zamana kadar, sitemizi sizlere ücretsiz ulaştırabilmek için İSTEMBİL'in bu reklamlara ihtiyacı var.

Şirketimiz İSTEMBİL'e sponsor olmak istiyor. Ne yapmamız lazım?

İletişim sayfamızı kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Üyelik sistemi olacak mı?

Sitemizin içeriği her zaman ücretsiz olacak. Ancak ileride sitemizin üyelik sistemi sayesinde daha etkin olacağını düşünürsek üyelik sistemine geçebiliriz.

Sizden özel ders alabilir miyiz?

İSTEMBİL olarak doğrudan özel ders vermiyoruz. Mümkün olduğunca bütün iş gücümüzü site içeriğinin hazırlanması doğrultusunda harcıyoruz. Ancak bizimle iletişime geçilmesi halinde sizleri tavsiye edebileceğimiz akademisyenlere yönlendirebiliriz. Bunun için İletişim Sayfamızı kullanarak bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Bir dersin konu anlatımında / problem çözümünde hata var. Ne yapmalıyım?

Bizimle iletişim sayfamızı kullanarak irtibata geçerseniz, en kısa zamanda hata düzeltilecektir.

Neden sadece soru çözüm videoları var? Konu anlatım videoları neden yok?

İSTEMBİL bizler için uzun soluklu bir proje ve tamamlandığında hem konu anlatım videoları hem de soru çözüm videoları sitemizde olacak. Ancak kimi derslerde hocalarımız, bunun öğrencilere daha faydalı olacağını düşündüğünden, önce yazılı konu özetleri ve soru çözüm videolarını hazırlama yolunu seçtiler. Ardından konu özetleri altında detaylı konu anlatım videoları da eklenecek.

REKLAM